Afrikiniai šamai

Apie afrikinius šamus

Afrikiniai šamai yra kilę iš Afrikos ir Azijos. Tai delikatesinės žuvys. Šamai neturi žvynų, tad jų skusti nereikia. Neturi ir ašakų mėsoje, todėl valgant šios žuvies gabaliuką vargu ar paspringsi. Kaip plėšrūnas turi trumpesnį žarnyną, dėl ko juos lengvina išskrosti ir galima gauti didesnę išeigą. Grynos filė masė, atlikus pirminį šamų apdorojimą, viršija 50% gyvo svorio, o tai du kartus daugiau negu karpinių, augalais mintančių ir panašių žuvų išeiga.
Afrikinių šamų mėsa labai maistinga, turi palyginti mažai riebalų (3,95%), daug baltymų (17,9%), yra puikaus skonio. Be to, ji beveik neturi specifinio žuvies kvapo, dėl ko ją dažniausiai gali valgyti ir asmenys, šiaip alergiški žuviai. Afrikinių šamų mėsoje daug Omega – 3 junginių, kurie švelnina uždegiminius procesus esant artritui, nuima chroniško nuovargio sindromą, tinka aterosklerozės ir širdies ligų profilaktikai, mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Šią žuvį galima kepti, virti, rūkyti, paruošti drebučiuose ir t.t. Štai keli jos paruošimo receptai:

Šamų kepsniai su kaparėlių padažu

Keturioms porcijoms reikės:
- 4 šamų kepsnių;
- 2 citrinų;
- 4 šaukštų sviesto;
- pipirų, druskos;
Padažui reikės:
- 4-5 šaukštelių konservuotų kaparėlių;
- 2 šaukštų sviesto;
- 2 skiltelių česnako;
- 50 ml baltojo sauso vyno; 200 ml grietinėlės;
- pipirų, druskos.

Kiekvieną kepsnį apibarstykite pipirais ir druska, kiškite į kepimo maišelį, uždėkite po pusę supjaustytos citrinos, po šaukštelį sviesto ir kepkite 180 laipsnių orkaitėje 20 -25 minutes.
Keptuvėje ištirpinkite sviestą ir sudėkite pusę kaparėlių, sutrintų su česnakais, druska ir pipirais. Maišydami pakepkite, tada šliūkštelėkite vyno, leiskite šiam nugaruoti ir supilkite grietinėlę. Nuolatos maišydami kaitinkite, kol padažas sutirštės, ir sumeskite likusius kaparėlius.
Paruoštą padažą tiekite su kepsniais.

Karštas šamas pietums

Įvairios daržovės ( morkos, svogūnai, porai, salierai) apkepinamos aliejuje su prieskoniais. Įdedama pora šaukštų sviesto. Ant daržovių išdėstoma sūdyta žuvis, užpilama grietine ir troškinama uždengtame inde.

Šamas drebučiuose

Apverdamos morkos. Supjaustomos griežinėliais. Ant jų išdėstoma iš anksto pasūdyta, papipiruota žuvis. Užpilama pienu, kad apsemtų. Verdama 7 minutes. Žuvies gabalėliai išdėstomi į plokščią indą, užpilami pienu, statomi į šaldytuvą.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas